Grindinės lentos patalpoms. Mediena terasoms.

UAB "SOLVAT" parduodamos grindys įprastai gaminamos iš šiaurinės eglės bei pušies. Tai sąlyginai pigi, kokybiška, tanki mediena, galinti užtikrinti klojamų grindų tvirtumą, ilgaamžiškumą bei tinkamą išvaizdą.  Grindinės lentos patalpoms yra džiovintos iki 10-12 % drėgnumo (tai labai svarbu, kad neatsirastų tarpeliai). Vidinėje grindų lentos pusėje yra išdrožos, kurių paskirtis – maksimaliai neleisti lentai deformuotis. Priklausomai nuo paviršių eksploatacijos intensyvumo bei grindų pagrindo konstrukcijos, grindų lentos storis standartiškai būna apie 20, 26 - 29 ar 35 - 36 milimetrai. Dėl pernelyg didelio pločio, patalpų temperatūros bei drėgmės pokyčių, lentos gali pradėti deformuotis (gaubtis). Mūsų manymu optimaliausias lentos plotis turėtų svyruoti tarp 100 - 150 milimetrų.
Svarbiausia taisyklė prieš tvirtinimą yra ta, kad grindines lentas reikia palaikyti 4-5 paras toje patalpoje, kurioje jos bus tvirtinamos. Taip susivienodins santykinė grindinių lentų drėgmė su patalpos santykine drėgme.

Standartiniai profiliai, mediena, jos drėgmė.

Lenta grindinė.

grindinės lentos
Profilis GR. Mediena - eglė, pušis.
Drėgmė - iki 12 %. Kokybė A-B, C.

Grindų lenta su grioveliu.

medinės grindys
Profilis GRA. Mediena - eglė, pušis.
Drėgmė - iki 12 %. Kokybė A-B, C.

Terasinės lentos

lentos terasoms
Profilis TR. Mediena - eglė, pušis, maumedis.
Drėgmė - iki 16 % arba impregnuota.
Kokybė A-B, C.

Terasinės lentos. Jų pasirinkimas, medienos rūšis.

Medinės terasų lentos tampa ypač paklausiu produktu. Tai patogi ir graži medžiaga terasoms, stoginėms, pirties prieangiams, verandoms, balkonams ar netgi įvairiems takeliams. Terasinės lentos gali būti pagamintos iš įvairių medžių rūšių, tačiau medienos pasirinkimas gali būti ne tik vizualaus skonio klausimas. Šiam medienos gaminiui ilgus metus teks būti lauke, vabzdžių, lietaus, saulės ir vėjo poveikyje.
Pušinėms ar eglinėms terasų lentoms pageidaujamas papildomas jų apdirbimas impregnuojant giluminiu būdu. Tai padeda apsaugoti medieną nuo aplinkos poveikio faktorių – saulės, lietaus, vabzdžių, pelėsio. Impregnuota mediena sugeba geriau priešintis drėgmei kas mažina medienos išbrinkimą ir deformacijos efektą. Būtina pabrėžti, kad netgi tuo atveju, jeigu lentos buvo impregnuotos aukštu spaudimu, jas reguliariai (kartą per 1-2 metus) būtina apdoroti specialiomis terasinei medienai skirtomis priemonėmis.  Taip prižiūrima terasa atrodys patraukliau ir tarnaus neabejotinai ilgiau.
Siekiant įrengtos terasos ilgaamžiškumo, mes rekomenduojame šiek tiek brangesnę, o tuo pačiu ir tvirtesnę maumedžio medieną. Maumedžio mediena terasoms yra įpatinga medžio rūšis, turinti labai daug sakų ir dėl to pasižyminti aukštu atsparumu mechaniniam bei atmosferos poveikiui. Pasirinkus terasines lentas iš maumedžio, derėtų atkreipti dėmesį į medžiagas, naudojamas medienos paviršiams apdirbti. Dėl savo tankio ir didelio sakų kiekio, daugelį skysčių maumedis tiesiog atstumia. Dėl šios priežasties, suteikti papildomus atspalvius maumedžio lentoms yra pakankamai sudėtinga. Eksploatuojant maumedžio terasines lentas, būtina nepamiršti, kad maumedžio lentos "vaikšto" ( traukiasi ar plečiasi) gana ilgai ir įrenginėjant terasines grindis būtina palikti tarpelius.
Maumedžio medienos gaminių kiekiai, palaikomi sandėliuose, yra mažesni. Dėl detalesnės informacijos siūlome susisiekti telefonais, nurodytais kontaktinėje informacijoje.
UAB Solvat medienaUAB Solvat kontaktinė informacija