Obliuota mediena, dailylentės ir kiti medienos gaminiai

Grindinės, terasinės lentos. Mediena terasoms.

UAB "SOLVAT" parduodamos medinės grindinės lentos įprastai gaminamos iš šiaurinės eglės bei pušies. Tai sąlyginai pigi, kokybiška, tanki mediena, galinti užtikrinti klojamų grindų tvirtumą, ilgaamžiškumą bei tinkamą išvaizdą.  Grindinės lentos vidaus patalpoms yra džiovintos iki 10-12 % drėgnumo (tai labai svarbu, kad neatsirastų tarpeliai). Vidinėje grindų lentos pusėje yra išdrožos, kurių paskirtis – maksimaliai neleisti lentai deformuotis. Priklausomai nuo paviršių eksploatacijos intensyvumo bei grindų pagrindo konstrukcijos, grindų lentos storis standartiškai būna apie 20, 26 - 29 ar 35 - 36 milimetrai. Dėl pernelyg didelio pločio, patalpų temperatūros bei drėgmės pokyčių, lentos gali pradėti deformuotis (gaubtis). Specialistų teigimu optimaliausias lentos plotis turėtų svyruoti tarp 100 - 150 milimetrų.

Grindinės ir terasinės lentos. Profiliai, kaina.

Mediena - eglė, pušis, maumedis. Kokybė - AB. Grindimių lentų medienos drėgmė - 10-12%.

Terasinės lentos

lentos terasoms
Profilis TR. Mediena - eglė, pušis, maumedis. Drėgmė - iki 16 % arba impregnuota.
ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
TR28120 / 1204200 / 4800PušisAB17.00
TR28120  / 1203300 / 3600 / 4200 / 4800 / 5100 / 5400Pušis impregnuotaAB17.50
TR28120  / 1206000Pušis impregnuotaB-

Lenta grindinė

lentos grindims
Profilis GR. Mediena - pušis arba eglė.
ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
GR28120 / 1124200PušisAB Premium27.00
GR30115 / 1094000PušisAB-

Grindų lenta su grioveliu

medinės grindys
Profilis GRA. Mediena - pušis arba eglė. Prekė gali būti tiekima tik pagal išankstinius užsakymus.
ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
GRA27120, 145 / 112, 1373000 - 6000Eglė, pušisAB-
GRA35120, 145 / 112, 1373000 - 6000Eglė, pušisAB-
Svarbiausia taisyklė prieš tvirtinimą yra ta, kad grindines lentas reikia palaikyti 4-5 paras toje patalpoje, kurioje jos bus tvirtinamos. Taip susivienodins šių medienos gaminių ir patalpos santykinė drėgmė.

Terasinės lentos. Mediena terasoms - jos rūšies ir profilių pasirinkimas.

Medinės terasinės lentos tampa ypač paklausiu produktu. Tai patogi ir graži medžiaga terasoms, stoginėms, pirties prieangiams, verandoms, balkonams ar netgi įvairiems takeliams. Terasų lentos gali būti pagamintos iš įvairių medžių rūšių, tačiau medienos pasirinkimas gali būti ne tik vizualaus skonio klausimas. Šiam medienos gaminiui ilgus metus teks būti lauke, vabzdžių, lietaus, saulės ir vėjo poveikyje.
Pušinėms ar eglinėms terasų lentoms pageidaujamas papildomas jų apdirbimas impregnuojant giluminiu būdu. Tai padeda apsaugoti medieną nuo aplinkos poveikio faktorių – saulės, lietaus, vabzdžių, pelėsio. Impregnuota mediena sugeba geriau priešintis drėgmei kas mažina medienos išbrinkimą ir deformacijos efektą. Būtina pabrėžti, kad netgi tuo atveju, jeigu lentos buvo impregnuotos aukštu spaudimu, jas reguliariai (kartą per 1-2 metus) būtina apdoroti specialiomis terasinei medienai skirtomis priemonėmis.  Taip prižiūrima terasa atrodys patraukliau ir tarnaus neabejotinai ilgiau.
Siekiant įrengtos terasos ilgaamžiškumo, mes rekomenduojame šiek tiek brangesnę, o tuo pačiu ir tvirtesnę maumedžio medieną. Maumedžio mediena terasoms yra įpatinga medžio rūšis, turinti labai daug sakų ir dėl to pasižyminti aukštu atsparumu mechaniniam bei atmosferos poveikiui. Pasirinkus terasines lentas iš maumedžio, derėtų atkreipti dėmesį į medžiagas, naudojamas medienos paviršiams apdirbti. Dėl savo tankio ir didelio sakų kiekio, daugelį skysčių maumedis tiesiog atstumia. Dėl šios priežasties, suteikti papildomus atspalvius maumedžio lentoms yra pakankamai sudėtinga. Eksploatuojant maumedžio terasines lentas, būtina nepamiršti, kad maumedžio lentos "vaikšto" ( traukiasi ar plečiasi) gana ilgai ir įrenginėjant terasines grindis būtina palikti tarpelius.

Maumedžio medienos gaminių kiekiai, palaikomi sandėliuose, yra mažesni. Dėl detalesnės informacijos siūlome susisiekti telefonais, nurodytais kontaktinėje informacijoje.

Montuojant terasą svarbu atsižvelgti ir į jos karkasą. Jį visuomet patogiau įrenginėti naudojant obliuotą - kalibruotą medieną. Kalibruota mediena pasižymi matmenų tikslumu ir tai palengvins karkaso paviršiaus išlyginimo darbus bei terasinės dangos montavimą. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad terasinės dangos medžiagų ir karkaso įrengimui naudojamos medienos kietumas bei tankis turi būti panašūs.