Lietuviškai
English
+370 655 04885
+370 682 67252
SOLVAT
Pjautinė mediena, dailylentės ir kiti medienos gaminiai

Lauko dailylentė - dailylentės lauko apdailai

               Pirmąjį įspūdį apie pastatą susidarome žvelgiant į jo fasadą. Jis turi pasižymėti ne tik funkcionalumu, bet ir patrauklia išvaizda bei derėti su aplinka ir namo interjeru. Siekiant šio rezultato vis dažniau grįžtama prie natūralių medžiagų ir neabejotinai tai yra medienos gaminiai. Medinės lauko dailylentės (šaliuotė) yra praktiška, lengva, žmonėms ir aplinkai draugiška, o tuo pačiu metu ir atspari apdailos medžiaga. Mediena padeda sukurti natūralų pastato dizainą, kuris palieka šilumos ir lengvumo įspūdį.
 
     🗸Lauko dailylenčių storis įprastai prasideda nuo 19mm. Jos gali būti naudojamos tiek horizontaliam, tiek vertikaliam kalimui (profiliai LE ir LES). Horizontalaus kalimo dailylentės kalamos nuo namo apačios aukštyn į viršų. Kad užtikrinti medienos atsparumą deformacijoms, reikalinga išlaikyti tinkamą santykį tarp lentelės storio ir pageidaujamo pločio. Taigi priklausomai nuo storio, šio medienos gaminio plotis dažniausiai yra 95 - 195mm. Standartinis ilgis - 6 metrai.  Siekiant pagerinti atsparumą išoriniams poveikiams, dailylentės lauko apdailai obliuojamos su puse špunto. Techniškai dailylentės su pilnu špuntu jungiasi geriau, tačiau išorėje į tarpus patekus drėgmei, mediena gali pradėti plėstis ir deformuoti konstrukciją. Fasadinė (lauko) dailylentė turi būti dažoma impregnantais, saugančiais medieną nuo drėgmės poveikio ir užkertančiais kelią pelėsio veisimuisi.

        
🗸Medinių lauko dailylenčių gamybai naudojame  šerdinę šiaurinės eglės ir pušies medieną. Tokiu būdu išlaikomas kietumas, tvirtumas bei mažėja šakų iškritimo galimybės.  Išorinei pastato apdailai pastaruoju metu vis plačiau naudojamos dailylentės, kurių darbinis paviršius yra neobliuotas.

Dailylentės šiurkščiu (šiauštu) paviršiumi

-   pasižymi gilesniu dažų įgeriamumu;
-   ilgėja gaminio tarnavimo laikas;
-   mažiau pastebimi medienos senėjimo požymiai ar kiti eksploatacijos pažeidimai;
-   dėl geresnio dažų įgeriamumo ilgėja pakartotinio dažymo laikotarpis.
Lauko dailylentė LV ir LVS
Profilis LV
LV - lygus paviršius; LVS - šiurkštus paviršius.

Lauko dailylentė LP

Profilis LP
LP - lygus paviršius.

Lauko dailylentė LN ir LNS

Profilis LN
LN - lygus paviršius; LNS - šiurkštus paviršius.

Dailylentė LR

Profilis LR
LR - vienas paviršius gali būti gaminamas šiurkštus.

Lauko dailylentė LE ir LES

Profilis LE
LE - lygus paviršius; LES - šiurkštus paviršius.

Dailylentė LL

Profilis LL
LL - vienas paviršius gali būti gaminamas šiurkštus.
Esant galimybei šias dailylentes galime gaminti ir pagal Jūsų pageidavimus. Standartinius lauko dailylenčių matmenis ir preliminarias kainas rasite Medienos gaminių specifikacijoje.