Obliuota mediena, dailylentės ir kiti medienos gaminiai

Pakalimo lentos stogams, apvadams. Mediena tvoroms.

Dailylentės pakalimams, tvorų lentelės gaminamos be špunto. Tai yra iš visų keturių pusių obliuotos, stačiakampio arba trapecinio skerspjūvio ( rombo formos ) medinės lentelės, kurių kraštai dažniausiai šiek tiek užapvalinami. Standartiškai pakalimo lentos būna 18-22 mm arba 26-28mm storio ir 95-145mm pločio. Standartinis ilgis – 3, 4 ir 6 metrai. Siekiant pritaikyti prie pastato fasado bei užtikrinti ilgesnį šių dailylenčių tarnavimo laiką dėl geresnio dažų įgeriamumo vienas lentelės darbinis paviršius gali būti šiurkštus (šiauštas).

Pakalimo lentos - galimi profiliai.

Mediena - eglė, pušis. Kokybė - AB. Medienos drėgmė - 12-16%.

Pakalimo lentos profilis LL ir LLS

pakalimų lentos
LL - obliuotas paviršius. LLS - šiurkštus paviršius.
ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
LL1895 / 953000EglėAB14.00
LL18120 / 1203000 / 4200EglėAB14.00
LLS2195 / 953000EglėAB15.00
LLS18145 / 1454800EglėAB16.00
LLS18120 / 1204800EglėAB14.00
LLS1895 / 954800EglėAB14.00

Pakalimų dailylentė  LR "Rombas"

rombo formos dailylentės
LR - obliuotas paviršius. LRS - šiurkštus paviršius.
ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
LR1995, 120 / 86, 1113000 - 6000EglėAB-
LRS2095, 120 / 86, 1113000 - 6000EglėAB-

Standartiniai reikalingų medienos gaminių matmenys ir preliminarios kainos pateiktos mūsų Medienos gaminių specifikacijoje.

„Pakalimų“ dailylentės yra labai universalus ir plačiai naudojamas medienos gaminys stogų konstrukcijose, šlaitinio stogo karnizo (atbrailos) ir frontono juostos apkalimui bei terasų luboms įrengti. Montavimo metu tarp lentelių rekomenduojama palikti tarpelius, kad į stogo konstrukciją laisvai patektų oras ir ją vėdintų. Tokiu būdu ir pačios pakalimo lentelės ilgiau išlaikys nepakitusią būseną.
Šio profilio dailylentės taip pat naudojamos tvoroms, langų, durų apvadams bei įvairiems kitiems apdailos poreikiams. Tvirtinant pakaitomis vieną ant kitos, šios lentelės gali būti naudojamos ir vietoje vertikalaus kalimo lauko dailylenčių. Tokio tipo pastatų fasadų apdaila itin populiari Skandinavijos šalyse.

Mediena tvoroms. Kokią medieną pasirinkti ?

Medinės tvoros atspindi mūsų krašto paprastumą bei tradicijas. Kad sumažinti lietaus ir sniego neigiamą poveikį medienai, dažnai naudojama vertikalių elementų tvora. Ji montuojama ant medinių ar metalinių skersinių tarp metalinių, mūrinių arba iš betono elementų surinktų stulpelių. Ten, kur nereikia uždengti vaizdo anapus tvoros gali būti montuojama vienpusė tvora. Dvipusė tvora dėl didesnio medienos poreikio visuomet bus brangesnė. Tvoroms tverti dažniausiai naudojama spygliuočių mediena – eglė, pušis, maumedis.
Tvora pagaminta iš maumedžio medienos be abejo bus ilgaamžiškiausia, tuo pačiu ir brangiausia bei sunkiausiai dažoma. Atkreiptinas dėmesys ir į tai, kad ant maumedžio medienos gaminių paviršiaus laikui bėgant atsiras daugiau įtrūkimų.
Pakalimo lentos stogams, tvoros lentos pagamintos iš pušinės medienos dėl didelių ovalinių šakų turės mažesnį atsparumą lenkimui ir bus daugiau linkę lūžti. Dėl didesnio išsiskiriančių sakų kiekio ( ypač aplink šakas ) nudažytas medinės lentelės paviršius nebus tolygus. Vertinant kainos, kokybės ir eksploatacinių savybių santykį, specialistai medines tvoras rekomenduoja gaminti iš eglinės medienos.
Vienas svarbiausių medinės tvoros kokybės ir ilgaamžiškumo aspektų yra medienos džiovinimas. Gaminiai ir konstrukcijos, pagaminti iš nedžiovintos ar nekokybiškai išdžiovintos medienos, nėra pakankamai kokybiški, nes eksploatacijos metu keičia matmenis, supleišėja sujungimai. Drėgnoje aplinkoje gali įsimesti pelėsiai, o vėliau ir medieną ardantys grybai.
Projektuojant medinę tvorą būtina įvertinti ir medienos gaminių išeigą, atsižvelgiant į standartinius tiek kalibruotos medienos, skirtos tvoros karkasui, tiek pačios tvoros apdailos elementų (pakalimo lentų) standartinius matmenis.