Lauko dailylentės

Lauko dailylentės kaina dažniausiai priklauso nuo apdirbimo būdo ir lentos storio, kuris įprastai prasideda nuo 18mm. Šių dailylenčių gamybai naudojama  šerdinė šiaurinės eglės mediena. Tokiu būdu išlaikomas kietumas, tvirtumas bei mažėja šakų iškritimo galimybės. Priklausomai nuo lauko apdailos lentos profilio, jos gali būti naudojamos tiek horizontaliam, tiek vertikaliam kalimui. Kad išlaikyti lauko fasado dailylentes maksimaliai atsparias deformacijoms, reikalingas tinkamas santykis tarp lauko dailylentės storio ir pageidaujamo pločio, kuris dažniausiai svyruoja tarp 95 - 195mm. Standartinis ilgis – iki 6 metrų.

Lauko dailylent

ės - kaina, profiliai ir matmenys


Mediena - šiaurinė eglė. Kokybė - AB. Medienos drėgmė - 12-16%.

Lauko

dailylent

ės, profilis -

LU, LUS


universali dailylentė

Universali dailylentė, tinkanti tiek horizontaliam,

tiek vertikaliam kalimui. LU - obliuotas paviršius. LUS - šiurkštus paviršius.

ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
LUS18121 / 1114800EglėAB13.60
LU18145 / 1354200 / 4800EglėABNeturime
LUS21145 / 1354800EglėAB14.80
LUS18146 / 1364200 / 4500 / 4800 / 5100EglėAB14.00
LUS**21145 / 1364450EglėAB15.60

** - dailylenčių galai "špuntuoti". Tai leidžia užtikrinti maksimalią medinių lauko dailylenčių išeigą lengvai ir patikimai jas jungiant per ilgį.

Lauko

dailylent

ės, profilis -

L

N

, L

N

S


lauko dailylentės

Lauko dailylentės horizontaliam tvirtinimui. LN - obliuotas paviršius. LNS - šiurkštus paviršius.

ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
LNS18146 / 1365400EglėAB+-
LNS18146 / 1364200EglėAB+-

Lauko

dailylent

ė

s

, profilis -

L

V

, L

V

S


medinės lauko dailylentės

! Keičiama į profilius LU, LUS.

Galimas tiekimas pagal išankstinius užsakymus. LV - obliuotas paviršius. LVS - šiurkštus paviršius.

ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
LV19145 / 1333000 - 6000AB-
LVS21145 / 1254800AB14.80

Lauko

dailylent

ė

s

, profilis -

LE, LES


vertikali dailylentė

! Keičiama į profilius LU, LUS.

Galimas tiekimas pagal išankstinius užsakymus. LE - obliuotas paviršius. LES - šiurkštus paviršius.

ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
LE1995, 120, 145 / 85, 110, 1353000 - 6000EglėAB-
LES2095, 120, 145 / 85, 110, 1353000 - 6000EglėAB-

Pusapval

ė

dailylent

ė

LP


rastelio formos šaliuotė

Tiekimas pagal išankstinius užsakymus.

ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
LP20145 / 1355000Eglė, PušisAB-

“ lauko dailylentes kaunas, lauko dailylentes alytus, lauko dailylentes marijampole,  lauko dailylentes vilnius “ – mus randate internete ? Medines lauko dailylentes internetu galite įsigyti susisiekę su UAB "SOLVAT" darbuotojais. Suderinsime kainas, aptarsime Jums reikalingą specifikaciją, kiekius ir pristatymo galimybes. Susisiekite !

Medin

ės lauko dailylentės – profilio pasirinkimas, tvirtinimas ir sujungimo būdai


Dailylentės lauko sąlygomis yra linkę daugiau deformuotis. Siekiant pagerinti atsparumą išoriniams poveikiams, lauko dailylentes reikia obliuoti su puse špunto. Jungiant lauko apdailos dailylentes su pilnu špuntu sujungimas būtų tvirtesnis, tačiau į sujungimo tarpus patekus drėgmei, netgi dažytos lauko dailylentės gali pradėti plėstis ir deformuoti pastato fasado konstrukciją. Taigi, kad išvengti ženklesnių deformacijų, pastatų fasadams ir kitiems lauko darbams rekomenduojamos lauko dailylentės su pusiniu špuntu. Tokio profilio sumontuotos dailylentės perdengs viena kitą ir sumažės galimybės patekti vandeniui į sujungimo vietą.

Medinės lauko dailylentės darbinio paviršiaus formos (profilio) pasirinkimas sąlyginai nėra labai platus ir pačios lentelės eksploatacinių savybių ženkliai neįtakoja. Šį pasirinkimą daugiau lemia paties pirkėjo pageidavimai, pastato projektas, stilius, galbūt net spalva ir aplinka. Praktika rodo, kad lauko dailylentes Vilniuje pirkėjai dažnai renkasi kitokių profilių negu lauko dailylentes Alytuje. Dažytos lauko dailylentės, kaip ir degintos lauko dailylentės taip pat yra populiaresnės didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Be abejo lauko dailylentes internetu galima įsigyti nepriklausomai nuo regiono. Renkantis lauko apdailos lenteles svarbiausia reikia įvertinti paties medienos gaminio paskirtį, jo tvirtinimo būdą bei aplinkos sąlygas, kuriose jis bus eksploatuojamas.

Pastaruoju metu vis dažniau galima pastebėti medines dailylentes su špuntais lentelių galuose. Šių medinių dailylenčių kaina taip pat bus šiek tiek didesnė, tačiau montavimo metu dailylentes galima greičiau ir ženkliai kokybiškiau jungti galu. Tai leidžia mažiau prisirišti prie pageidaujamo lentos ilgio ir užtikrinti pastebimai geresnę išeigą. Be to mažesnio ilgio medinės dailylentės gali būti ir šiek tiek pigesnės.

Lauko dailylentes specialistai pataria tvirtinti medvaržčiais ar vinimis, kurie turėtų būti iš nerūdijančio plieno arba cinkuotu paviršiumi. Tokie tvirtinimo elementai leis išvengti rūdijančio metalo dėmių medienoje. Tvirtinant dailylentes prie pastato sienos reikalinga palikti oro tarpą ventiliacijai. Oro tarpas turi būti paliktas per visą pastato fasadą, kad oras galėtų laisvai judėti ir galimai susikaupusi drėgmė lengvai išgaruotų.

Dailylentės fasadui turi būti dažoma impregnantais, saugančiais medieną nuo drėgmės poveikio ir užkertančiais kelią pelėsio veisimuisi. Dažyti lauko dailylentes rekomenduojama tiek iš išorinės, tiek iš vidinės pusės dar prieš jas tvirtinant. Sumontuotos fasadinės dailylentės (šaliuotė) dar kartą dengiamos dažyve iš išorinės pusės. Taip dažytos dailylentės užtikrins ilgesnį jų tarnavimo laiką.

Lauko dailylent

ė

s šiurkš

č

iu (šiauštu) paviršiumi


Išorinei pastato apdailai ypač plačiai naudojamos dailylentės, kurių darbinis paviršius yra neobliuotas (šiurkštus paviršius). Apdailos lenteles lauko sąlygoms netgi rekomenduotina rinktis su šiauštu paviršiumi, nes jos pasižymi šiais privalumais:

- gilesniu dažų ar kitų impregnantų įgeriamumu;

- ilgesniu gaminio tarnavimo laiku;

- mažiau pastebimi medienos senėjimo požymiai ar kiti eksploatacijos pažeidimai;

- dėl geresnio dažų įgeriamumo ilgėja pakartotinio dažymo laikotarpis.

Tiesa, išgauti glotnų, kokybiškai iš obliuotą lentos paviršių reikalingos didesnės medienos sąnaudos. Dėl obliavimo metu atsirandančių medienos paviršiaus defektų mažėja ir gaminių išeiga. Taigi medines apdailos lentos kokybiškai obliuotu paviršiumi bus brangesnės.

Nepamirškime, kad pirmąjį įspūdį apie pastatą susidarome žvelgiant į jo fasadą. Jis turi pasižymėti ne tik funkcionalumu, bet ir patrauklia išvaizda bei derėti su aplinka ir namo interjeru. Siekiant šio rezultato vis dažniau grįžtama prie natūralių medžiagų ir neabejotinai tai yra medienos gaminiai. Medinės lauko dailylentės (šaliuotė) pastatų fasadų apdailai yra praktiška, lengva, žmonėms ir aplinkai draugiška, o tuo pačiu metu ir atspari apdailos medžiaga. Mediena padeda sukurti natūralų pastato dizainą, kuris palieka šilumos ir lengvumo įspūdį.