Terasų lentos

Plačiausiai naudojamos medinės terasinės lentos yra su smulkiais grioveliais arba lygiu paviršiumi. Dėl universalumo lentos terasai dažnai gaminamos su dviem skirtingais paviršiais. Viena pusė rifliuota - tai yra su grioveliais, kita - obliuota, lygi.  Praktiškesnis, lengviau pasiduodantis atnaujinimui bus lygus paviršius. Impregnuotos terasinės lentos yra natūralios drėgmės ir džiūsta eksploatacijos metu. Sausos - tai yra neimpregnuotos terasų lentos yra džiovintos iki 14 - 16 % drėgnumo ir jas iš karto galima alyvuoti. Terasinė alyva gali turėti ir spalvines savybes.

Medin

ės terasų lentos - kaina ir

s

pecifikacija


Standartinis lentos storis yra 26 – 28 milimetrai. Plotis - 95, 120, 145 milimetrai. Dėl medienai nepalankių lauko sąlygų platesnės terasų lentos gali pradėti deformuotis (gaubtis). Populiariausias ir specialistų teigimu optimaliausias terasinės lentos plotis yra apie 120 milimetrų.

Teras

ų

lentos


Terasų lentos

Profilis TR. Drėgmė - iki 16 % arba impregnuota.

ProfilisStoris, mmPlotis, mm
bendras / dengiamas
Ilgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m²
TR28120 / 1204200 / 4800PušisAB17.00
TR28120  / 1203300 / 3600 / 3900 / 4800Pušis impregnuotaAB18.20
TR28120  / 1206000Pušis impregnuotaB-

Įsigijote medieną terasai ir dar nepradedate montavimo darbų ? Svarbiausia laikymo (sandėliavimo) taisyklė - terasų lentos, ypač jeigu jos yra impregnuotos, turi būti laikomos vėdinamoje vietoje, tvarkingai sudėtos (rekomenduojama naudoti ir tarpines), suveržtos ir ne saulės atokaitoje. Priešingu atveju drėgna, nevėdinama mediena gali pradėti pelyti, o netinkamai sandėliuojamos džiūstančios terasinės lentos pradės deformuotis (suktis). Dėl šių priežasčių terasinės lentos praras prekinę išvaizdą ir apsunkins terasos montavimo darbus.

Terasin

ės lentos - medienos rū

šys, apdirbimo b

ūdai


Medinės terasinės lentos tampa ypač paklausiu produktu. Tai patogi ir graži medžiaga terasoms, stoginėms, pirties prieangiams, verandoms, balkonams ar netgi įvairiems takeliams. Terasų lentos gali būti pagamintos iš įvairių medžių rūšių, tačiau medienos pasirinkimas gali būti ne tik vizualaus skonio klausimas. Šiam medienos gaminiui ilgus metus teks būti lauke, vabzdžių, lietaus, saulės ir vėjo poveikyje.

Pušinėms ar eglinėms terasų lentoms pageidaujamas papildomas jų apdirbimas impregnuojant giluminiu būdu. Tai padeda apsaugoti medieną nuo aplinkos poveikio faktorių. Impregnuota mediena sugeba geriau priešintis drėgmei kas mažina medienos išbrinkimą ir deformacijos efektą. Būtina pabrėžti, kad netgi tuo atveju, jeigu lentos buvo impregnuotos aukštu spaudimu, jas reguliariai (kartą per 1-2 metus) būtina apdoroti specialiomis terasinei medienai skirtomis priemonėmis. Taip prižiūrima terasa atrodys patraukliau ir tarnaus neabejotinai ilgiau.

Siekiant įrengtos terasos ilgaamžiškumo dažnai rekomenduojama šiek tiek brangesnė, o tuo pačiu ir tvirtesnė maumedžio mediena. Maumedžio mediena terasoms yra ypatinga medžio rūšis, turinti labai daug sakų ir dėl to pasižyminti aukštu atsparumu mechaniniam bei atmosferos poveikiui. Pasirinkus terasines lentas iš maumedžio, derėtų atkreipti dėmesį į medžiagas, naudojamas medienos paviršiams apdirbti. Dėl savo tankio ir didelio sakų kiekio, daugelį skysčių maumedis tiesiog atstumia. Dėl šios priežasties, suteikti papildomus atspalvius maumedžio lentoms yra pakankamai sudėtinga. Eksploatuojant maumedžio terasines lentas, būtina nepamiršti, kad maumedžio lentos "vaikšto" ( traukiasi ar plečiasi) gana ilgai. Maumedžio lentos daugiau eižės ir trūkinės.

Maumedžio medienos gaminių kiekiai, palaikomi sandėliuose, yra mažesni. Dėl detalesnės informacijos siūlome susisiekti telefonais, nurodytais kontaktinėje informacijoje.

Montuojant terasą siūlome naudoti kalibruotą medieną. Kalibruota mediena bus sausa ir tikslesnių matmenų. Tai palengvins karkaso paviršiaus išlyginimo darbus bei terasinės dangos montavimą. Terasinės dangos medžiagų ir karkaso įrengimui naudojamos medienos kietumas bei tankis turi būti panašūs.