Kalibruota mediena

Kalibruota mediena plačiai naudojama statybose, baldų gamyboje, grindų karkase, langų ir durų gamyboje bei kitose srityse, kur būtinas aukštas tikslumas ir paviršiaus kokybė. Tai yra mediena, kuri buvo apdorota taip, kad atitiktų nustatytus matmenis ir kokybės standartus, suteikiant jai didesnį stabilumą ir ilgaamžiškumą.

Kalibruotos medienos naudojimas palengvina ir pagreitina statybos procesą bei padeda užtikrinti statinių kokybę. Džiovinta kalibruota mediena ar kalibruota impregnuota mediena jau yra paruošta naudojimui ir nereikalauja papildomo apdirbimo.

Kalibruota mediena

kaina, galimi matmenys


Mediena - eglė, pušis. Drėgmė - iki 18 %. Kokybė - AB, C24.

Kalibruota mediena


Kalibruota mediena
Storis, mmPlotis, mmIlgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m'
28453600 / 3900 / 4200Pušis AB0,90
45454300 / 4800EglėAB1,30
45703000 / 5100EglėC241,80
45953000 / 4800EglėC242,80
451453300 / 5400 / 6000EglėC243,70
451954800EglėC245,50

Dėl turimos kalibruotos medienos ilgių teirautis pardavimo vietoje

Kuo skiriasi kalibruota mediena nuo obliuotos medienos ? Medienos kalibravimas – tai yra tas pats džiovinto dvigubo pjovimo medienos ruošinio obliavimas ir rūšiavimas siekiant išgauti nustatytus matmenis bei kokybę. Įprastai medienos kalibravimo procesas vyksta greičiau, nes reikalavimai obliuoto paviršiaus kokybei yra žemesni. Tai ko gero pagrindinė sąlyga, dėl kurios obliuota mediena yra brangesnė.

Graduota kalibruota mediena

stiprumo klas

ės


Kalibruota mediena yra klasifikuojama pagal stiprumo klases, žymimas raide "C" ir skaičiumi. Skaičius reiškia didžiausią lenkimo momentą, kurį mediena gali atlaikyti. Kuo didesnis skaičius, tuo stipresnė mediena. Lietuvoje dažniausiai naudojamos šios graduotos kalibruotos medienos stiprumo klasės:

C16 - Ši klasė yra silpniausia iš trijų ir paprastai naudojama vidaus apdailai ir baldų gamybai, kur mediena nėra veikiama didelių apkrovų.

C18 - Ši klasė yra šiek tiek stipresnė už C16 ir gali būti naudojama karkasinėms konstrukcijoms, stogams ir kitoms statybinėms reikmėms, kur mediena patiria vidutinio dydžio apkrovas.

C24 - Tai stipriausia iš trijų klasių ir naudojama ten, kur mediena patiria dideles apkrovas, pavyzdžiui, sijose, stulpuose ir perdangose.

Renkantis kalibruotą medieną savo projektui, svarbu pasirinkti tinkamą stiprumo klasę, atsižvelgiant į medienos patiriamas apkrovas. Jei nesate tikri, kokią stiprumo klasę pasirinkti, geriausia pasikonsultuoti su statybos specialistu.

Svarbu pažymėti, kad stiprumo klasė nėra vienintelis veiksnys, lemiantis kalibruotos medienos stiprumą. Medienos stiprumas taip pat priklauso nuo medienos rūšies, medienos defektų kiekio ir medienos apdorojimo būdo. Be minėtų stiprumo klasių, džiovinta kalibruota mediena taip pat gali būti klasifikuojama pagal kitus kriterijus, tokius kaip medienos drėgmė ir medienos apdirbimo lygis.

Renkantis kalibruotą medieną, svarbu atsižvelgti į visus šiuos veiksnius, siekiant užtikrinti, kad mediena atitiktų jūsų projekto poreikius