D.U.K. - dažniausiai užduodami klausimai dėl dailylenčių ir kitų medienos gaminių

Bendrovės darbuotojai pasiruošę pagal galimybes konsultuoti ir atsakyti į Jums rūpimus klausimus, kuriuos visuomet galite pateikti skambindami kontaktinėje informacijoje nurodytais telefonais ar išsiųsdami užpildytą užklausos formą.

Atsižvelgdami į ilgalaikę patirtį, Jūsų užklausas bei galimus atsakymus mes bandome apibendrinti ir surinkti dažniausiai užduodamus klausimus į vieną vietą. Rekomenduojame pirmiausia peržvelgti mūsų D.U.K. ( dažniausiai užduodami klausimai ) skiltį – galbūt atsakymą į savo klausimą rasite čia.

Mielai lauksime pastebėjimų ar pasiūlymų, kuriuos esame pasiruošę patalpinti šiame, dažniausiai užduodamų klausimų, skyrelyje.

klausimai apie dailylents

Kaina, įsigyjimas, servisas.

1. Atsiskaitymas už prekes.

Apmokėjimas už prekes vykdomas grynais pinigais arba mokėjimo pavedimu. Jeigu medienos gaminiai ruošiami pagal individualų užsakymą – mokamas avansas.

2. Medienos produkcijos pristatymas, transporto kaina.

Pristatydami Jūsų įsigytus medienos gaminius, naudojamės vežėjų paslaugomis. Transportavimo kaina už 1km paprastai svyruoja nuo 0,50 iki 2,00 Eur. Transporto priemonė parenkama priklausomai nuo krovinio gabaritų, svorio ir (ar) mechanizuoto iškrovimo poreikio. Organizuodami įsigytų prekių pristatymą Jūsų nurodytu adresu, mes nesiekiame pelno, todėl su vežėjais galite atsiskaityti tiesiogiai.

3. Kiek kainuoja 1m² medinės dailylentės ?

Tai klausimas, kurio sulaukiame ypač dažnai ir į kurį tiesioginio atsakymo nėra. Įvairių dailylenčių, kaip ir kitų medienos gaminių, kaina yra skirtinga. Ji priklauso nuo medienos rūšies, dailylentės paskirties, jos storio, apdirbimo būdo, kokybės bei kitų faktorių. Kad tiksliau atsakyti į šį klausimą, rekomenduojame peržiūrėti preliminarią medienos gaminių specifikaciją.

4. Ar taikote nuolaidas ?

Taip. UAB „SOLVAT“ tinklalapyje yra skelbiamos trumpalaikės akcijos arba akcijos ribotam produkcijos kiekiui, kurios periodiškai atnaujinamos. Papildomai nuolaidos gali būti taikomos ir pastoviems klientams ar įsigyjant didelius medienos produkcijos kiekius (didmeninė kaina). Su ženkliomis nuolaidomis parduodami nestandartiniai ar neatitinkantys nustatytų kokybės reikalavimų medienos gaminiai bei gaminiai su transportavimo defektais.

5. Įsigyti dailylentes reikia dabar, tačiau nėra kur jų sandėliuoti...

Priklausomai nuo galimybių, Jūsų nusipirktas dailylentes atskirai supakuosime, pažymėsime ir paliksime sandėlyje sutartam laikotarpiui.

6. Ar galima medines lentas supjauti reikiamais ilgiais ?

Medienos gaminių ilgis yra standartizuotas ir parduodamas toks koks yra. Susipjauti reikiamais ilgiais šiuos gaminius padėsime po jų įsigijimo.

Medienos gaminių pasirinkimas, ypatumai, kokybė.

1. Medinių vidaus dailylenčių pasirinkimas.

Renkantis dailylentes vidaus darbams, svarbiausia, kad jos atliktų savo pagrindines estetinę ir drėgmės reguliavimo patalpoje funkcijas. Medinės dailylentės sienų apdailai,  atsižvelgiant į patalpos eksploatacijos intensyvumą, turėtų būti storesnės. Taip pat derėtų įvertinti lentelių storio ir pločio santykį. Plačios ir labai plonos dailylentės visuomet turės polinkį gaubtis ir trūkinėti. Profilio pasirinkimas eksploatacijai didelės reikšmės neturi.

2. Medinių lauko dailylenčių pasirinkimo kriterijai.

Renkantis dailylentes lauko darbams svarbu žinoti, kad dailylentės ne tik papuoš pastato fasadą, bet ir sulaikys drėgmės perteklių, apsaugos pastatą nuo vėjo, saulės, lietaus bei sniego. Todėl būtina atkreipti dėmesį ir į dailylentės profilį, ir į jos storį bei paviršiaus apdirbimo būdą.

Pavyzdžiui pusapvalės dailylentės (specifikacijoje dailylentės profilis „LP“) storis lentelės kraštuose yra ženkliai mažesnis. Dėl neigiamo aplinkos poveikio šios dailylentės sujungimų srityse medis gesti pradės greičiau. Dailylentės (šaliuotė) šiurkščiu paviršiumi geriau įgers impregnantą ar dažus, kas papildomai padidins jos ilgaamžiškumą.

Kad lentelių sujungimo vietose minimaliai kauptųsi vanduo ir medienai būtų daugiau erdvės „vaikščioti“, lauko dailylentes patartina rinktis su daliniu špuntu.  Taip pat svarbu kad šios dailylentės apatinėje pusėje turėtų išdrožas, kurios padės nuimti medienos paviršiaus įtempimus.

3. Medienos drėgmė.

Medienos drėgnumas parodo, kokia vandens dalis tenka 100 gramų absoliučiai sausos medienos. Tai yra labai svarbus medienos gaminio kokybės rodiklis. Kuo sausesnė mediena, tuo ji stabilesnė. Specialiai medienos džiovyklose išdžiovinta mediena mažiau „vaikšto“, ženkliai nesiriečia, nepleišėja, neįsimeta mėlynasis pelėsis. Šviežiai nukirstos medienos drėgmė yra nuo 40%. Parduodamų medienos gaminių drėgmė priklausomai nuo jų paskirties turėtų būti 8% - 12% (vidaus dailylentės, grindinės lentos) arba 14% - 16% (fasadinės dailylentės).

4. Kokie šiaurinės medienos privalumai ?

Šiauriniuose žemyno regionuose dėl nepalankių klimatinių sąlygų medis vystosi lėčiau. Pažvelgus į apvalios medienos skerspjūvį matosi, kad medžio metinės rievės (kiekviena rievė susidaro per vienerius metus.) yra pastebimai tankesnės. Tai ir yra pagrindinis veiksnys įtakojantis pjautinės medienos kokybės rodiklius: mediena yra tankesnė, kietesnė, turi smulkesnes šakas, mažesnį negyvų šakų skaičių. Tokia mediena atsparesnė puviniui, pelėsiui ir įvairiems medienos kenkėjams.

5. Kas tai yra medinių dailylenčių A, B ir C kokybės kategorijos ?

Tai klausimas, vertas atskiros diskusijos. Medienos kokybę nusako daug faktorių: šakotumas, šakų rūšys, sakų maišelių kiekis, žievės įaugos, požievis, puvinys, spalvos pokyčiai, apdirbimas, matmenų tolerancija ir kiti.

Panagrinėkime konkrečių medienos gaminių, tokių kaip dailylentės, grindų ar terasų lentos kokybės klasifikaciją. Beieškant kur įsigyti dailylenčių, galima susidurti su įvairiomis rūšiavimo kategorijomis („Prime“, „Ekstra“, A+, A, B, A-B, A-B+, A-B_europai, AB_vidaus rinkai ir pan.), kurios net neaišku ką nusako. Taigi būtina pabrėžti, kad griežtų, vieningų valstybinių ar tarptautinių standartų, apibrėžiančių dailylentės kokybę, nėra.

Nepriklausomai nuo to ar dailylentėje pasitaikys šakų, ar atskiros lentelės jų visai neturės, ar pasitaikys nepakankamas dalinis paviršiaus apdirbimas, šis medienos gaminys savo paskirties funkcijas atliks taip pat. Galima išsirinkti dailylentę su idealiai „švariu“ paviršiumi, bet tikrai negalime būti garantuoti, kad bet kuriuo metu neatsivers sakų maišelis ar neatsiras įtrūkimas... Priklausomai nuo aplinkos poveiko medienos paviršius vizualiai bet kokiu atveju keisis.

Rūšiavimas kategorijomis A, B, C.. yra vizualinės kokybės klasifikacija, kurią, pagal nusistovėjusias normas ar rekomendacijas, dažniausiai pasitvirtina dailylenčių gamintojai ir ja vadovaujasi gamybos bei rūšiavimo procesų metu. Atsižvelgiant į nusistovėjusį dailylenčių vizualinį paviršiaus vertinimą bei kainos santykį Lietuvoje, galima teigti, kad populiariausia tiek lauko, tiek vidaus dailylenčių kokybės klasė yra A-B.

Ne retas atvejis kada ieškoma medinių dailylenčių apskritai be šakų, keliami reikalavimai medžio faktūros tolygumui, tačiau tokiu atveju gal būtų naudingiau pagalvoti ir apie kitas apdailos galimybes bei medžiagas. Juk medieną, kaip apdailos medžiagą, dažniausiai renkamės dėl natūralumo, galimybės sukurti ramybės bei pusiausvyros pojūtį. Netgi virtusi statybine medžiaga mediena išlieka gyva.

Medis be šakų neauga ir būtų kaidinga teigti, kad sąlyginai A rūšies dailylentės paviršius bus bešakis. Priklausomai nuo matmenų galima išrinkti dailylentes su itin gražiu paviršiumi, tačiau tai nebus dailylentė, atitinkanti konkrečią kokybės rūšį. Tai bus rinktinė dailylentė, atitinkanti vizualius kliento reikalavimus ir be abejo tokio produkto kaina bus ženkliai didesnė.

Tos pačios A-B kokybės traktravimas pas skirtingus gamintojus ar pardavėjus gali šiek tiek skirtis, todėl mes visuomet rekomenduojame prieš įsigyjant medienos gaminius juos vizualiai apžiūrėti. UAB „SOLVAT“ A-B kokybės aprašą rasite paspaudę šią nuorodą.