Priklausomai nuo medienos rąstų apdirbimo, išpjautos lentos gali būti viengubo pjovimo arba įvairių matmenų dvigubo pjovimo. Viengubo pjovimo lentos dvi kraštinės per visą lentos ilgį paliekamos neapipjautos. Dvigubo pjovimo medinės lentos skerspjūvis yra stačiakampio formos. Ši medinės lentos skerspjūvio forma gaunama pjaustant rąstą išilgai ir papildomai apipjaunant likusias dvi kraštines. Taip išpjautos medinės lentos jau gali būti naudojamos statyboje. Džiovinta dvigubo pjovimo mediena yra ir pagrindinis ruošinys tolimesniems medienos gaminiams tokiems kaip lauko dailylentės ar vidaus dailylentės.

Dvigubo pjovimo mediena

kaina


Mūsų tikslas – džiovinta (medienos drėgmė 12% - 14% arba 16% - 18%) dvigubo pjovimo mediena iš šiaurinių regionų, kurios kokybė tenkintų dailylenčių ar kitų stalių gaminių gamintojų poreikius. UAB "SOLVAT" importuojama mediena - eglė, pušis, maumedis pagrinde pjaunama diskiniais pjūklais. Pjovimo matmenys, užlaidos nuodžiūviui, leistinos pjovimo nuokrypos atitinka Europos Sąjungos standartų nustatytus reikalavimus.

Šiaurinė džiovinta dvigubo pjovimo mediena tiekiama standartinių matmenų ir pagal išankstinius užsakymus. Mažmeninėje prekyboje šių, ypač natūralios drėgmės, medienos gaminių nepalaikome dėl sandėliavimo ypatumų.

Eglinė dvigubo pjpvimo mediena

Šiaurin

ė dvigubo pjovimo mediena


Šiaurinė dvigubo pjovimo mediena

Šaltas žemyninis klimatas su vyraujančiu šiaurinių krypčių vėju sukuria ypatingas gamtines sąlygas miškų masyvo vystymuisi šiauriniuose žemyno regionuose. Atšiauriomis sąlygomis medis auga lėčiau ir tokiu būdu turi daugiau rievių. Visa tai labai stipriai įtakoja puikias šiaurinės medienos fizines – mechanines savybes:

  • didelį tankį (apie 20% didesnis negu medžio, augančio palankesnėmis klimatinėmis sąlygomis);
  • lyginai aukštesnes stiprumo savybes;
  • mažą sausų (negyvų) šakų skaičių;
  • smulkiasluoksniškumą (tankios rievės liudija trumpą metinės vegetacijos laikotarpį);
  • šaltu periodu ruošta medienos žaliava nemėlynuoja,turi aukštesnį atsparumą puvimo procesams ar grybelio poveikiui;
  • mažesnį medienos ruošinių trūkinėjimą džiovinimo proceso metu;
  • lengvesnį mechaninį apdirbimą;
  • atsparumą aplinkos poveikiui – drėgmei, temperatūriniams svyravimams;
  • ilgaamžiškumą (dėl trumpo vegetacinio periodo medienos struktūra yra vientisesnė ir sakai tekėdami siaurais kanalais sukuria idealią medienos apsaugą).

Apibendrinant galima daryti išvadą: šiaurinė dvigubo pjovimo mediena mažiau „vaikšto, geriau ir ilgiau ant medienos paviršiaus laikosi dažai, mediena yra atsparesnė puviniui, pelėsiui ir įvairiems medienos kenkėjams. Be abejo šios dvigubo pjovimo medienos kaina bus aukštesnė, tačiau mediena ir jos gaminiai visuomet turės geresnę prekinę išvaizdą ir visuomet bus puikus pasirinkimas statybai, baldų ar dailylenčių gamybai.

Mediena, medienos gaminiai, lentos, kaina