Obliuota mediena yra mediena, kurios paviršius apdirbamas obliavimo staklėmis taip, kad taptų lygus ir maksimaliai glotnus. Be to, obliuota mediena gali būti profiliuojama – tai yra obliuojama su išdrožomis ir įlaidomis (špuntuota). Paprasčiau kalbant obliuota – profiliuota mediena ir yra įvairios vidaus dailylentės, lauko dailylentės bei kiti medienos gaminiai, skirti statyboms.

Obliuota mediena

kaina


Obliuota mediena

Statybose ar apdailai naudojama obliuota mediena gali būti ta pati kalibruota mediena ar kiti įvairūs obliuoti tašai. Didelėse medienos apdirbimo įmonėse kalibruota mediena rūšiuojama, graduojama mašininiu“ būdu – tai yra be žmogaus intervencijos. Esant papildomiems, aukštesniems medienos paviršiaus kokybės reikalavimams prisideda ir vizualus obliuotos medienos rūšiavimas.

Dėl geresnės kokybės, didesnių darbo sąnaudų ir vizualiai gražesnio paviršiaus tokių obliuotos medienos gaminių kaina bus aukštesnė.

Obliuota, profiliuota mediena statyboms


Pastato sienos iš profiliuotos medienos (sienojų) – tai pakankamai populiarus ir greitas statybos būdas, statant vasarnamius, pirtis ar individualius namus. Šią profiliuotą medieną nesunkiai galima derinti su plytomis, akmeniu ar kitomis statybinėmis medžiagomis.

Profiliuota mediena
Sienojus

Siekiant dar aukštesnės kokybės, stiprumo, atsparumo aplinkai, didesnių matmenų bei jų stabilumo, tiek sienojai, tiek įvairios sijos, stulpai ar karkasai gali būti gaminami iš klijuotos medienos tašo. Statiniai iš šių medienos gaminių pasižymės gera estetine išvaizda ir puikiomis šilumos izoliacijos savybėmis.

Tiesa, tokios obliuotos medienos kaina bus aukšta, medienos paviršiai reikalaus dažnesnės ir didesnės priežiūros juos valant, dažant ar alyvuojant. Reikia nepamiršti, kad mediena yra degi medžiaga ir toks statinys ne visuomet gali atitikti priešgaisrinius reikalavimus.


Mediena, medienos gaminiai, lentos, kaina