Pirties mediena turi atitikti tam tikrus reikalavimus: būti tvirta, atspari drėgmei ir temperatūros svyravimams, neskleisti kenksmingų medžiagų, turėti malonų kvapą bei užtikrinti pageidaujamą komfortą. Dažniausiai naudojama mediena pirčiai - alksnis, juodalksnis, liepa, drebulė. Tai dailylentės, pirties gultai, tašai, statramsčiai, suoliukai bei įvairios kitos pirties apdailos detalės.
Priešingai negu kitoms patalpoms, dėl didelių temperatūros ir drėgmės pokyčių pirties dailylentės negali būti labai plonos ar per plačios. Atsižvelgiant į jų eksploatacijos sąlygas bei galimą kainą, optimalus storis būtų 15 – 16 mm. Rekomenduojamas plotis – iki 100 milimetrų. Populiariausi gultų medienos matmenys - 28 arba 32 milimetrai storis ir 85 – 95 milimetrai plotis.
Dar vienas pirties dailylenčių pasirinkimo kriterijus yra jų profilis. Profiliai turi būti tinkami saunos sąlygoms – turėti "U" arba "V" formą, kuri leistų išvengti kondensato susidarymo tarp dailylenčių ir padėtų apsaugoti nuo pelėsio bei grybų augimo. Jungtis tarp dailylenčių turėtų būti glotni ir tvirta.
Pušies mediena yra gelsvai raudonos arba blankiai geltonos spalvos, pasižyminti dideliu atsparumu, geromis fizinėmis ir mechaninėmis savybėmis. Medienos trūkumas – iki džiovinimo gana greitai pamėlynuoja ir praranda natūralią spalvą.
Eglinė mediena yra šviesi, beveik balta, blizganti, turinti smulkų plaušą. Lyginant su pušimi, ilgiau išlaiko savo natūralią spalvą, yra ne tokia sakinga, lengvai dažoma ir lenkiama. Neigiama savybė – šakotumas, o kaip privalumas būtų jos vienalytė sandara, ilgas plaušas, patvari balta spalva, mažai dervos ir didelės rezonavimo galimybės (tinkama lenkimui).
Visumoje tiek pušies, tiek eglės dailylentės yra lengvos, tvirtos ir pigiausios. Šios medinės vidaus dailylentės puikiai tiks visoms kitoms pirties patalpoms – prausyklai, priešpirčiui ir pan. Esminis šių dailylenčių trūkumas saunos apdailai yra pati medienos struktūra ir didelis sakų kiekis. Esant aukštesnei aplinkos temperatūrai išsiskirdami sakai gali skleisti aitrų kvapą, lentelės paviršius taps lipnus ir bus stipriai įkaitęs. Be to jos pastebimai deformuosis nuo drėgmės ir temperatūros svyravimų.
Alksnis – nebranduolinis, dažnai turintis netikrą branduolį medis. Šviežiai nukirsta alksnio mediena yra baltos spalvos, vėliau ji greitai raudonuoja ir įgauna rausvai rudą atspalvį. Juodalksnio mediena pasižymi patvarumu vandenyje ir ilgai nepūva. Alksnio ar juodalksnio dailylentės turi mažai smalos, skleidžia malonų kvapą, yra lengvos, minkštos, lengvai apdirbamos ir plačiai naudojamos tiek saunose, tiek garinėse pirtyse. Tiesa šios pirties dailylentės gali blukti nuo tiesioginių saulės spindulių.
Liepos mediena yra lengva, balta ( gali turėti lengvą rausvumo atspalvį ), minkšta ir lengvai apdirbama. Ji gražios tekstūros, aromatinga, greitai džiūstanti ir turi mažą šilumos laidumą. Žinomiausias liepos panaudojimas, be abejo, yra pirtyse. Labai populiarios medinės liepos dailylentės bei liepiniai gultai. Šie medienos gaminiai pasižymi puikiu kvapu, kas tikrai svarbu pirtyje.
Daug panašumų lyginant su liepa turi ir drebulinė mediena, kuri yra taip pat šviesios spalvos, kiek daugiau porėta, gerai praleidžianti drėgmę ir dujas. Kaip pranašumą reikėtų pažymėti, kad drebulės mediena yra gana atspari puvimui.
Dėl savyje turimų eterinių aliejų ir ypatingo aromato ar dar mažesnio šilumos laidumo galima išskirti pirčių gamyboje naudojamą kedro medieną. Ši mediena gali būti tik atvežtinė ir todėl Lietuvoje yra mažiau paplitus.
Apibendrinant, pirties mediena turėtų būti pasirenkama priklausomai nuo individualių poreikių ir skonio. Svarbiausia yra rinktis kokybiškus ir natūralius medienos gaminius, kurie atitiktų saunos sąlygas ir užtikrintų patogumą bei sveikatą.