Statybinė mediena. Obliuota, kalibruota mediena,

Statybinė mediena gaminama tiek iš mūsų kraštų, tiek iš šiaurinės pušies, eglės ar maumedžio. Tai gali būti dvigubo pjovimo lentos ir įvairūs tąšai (statramsčiai, kolonos, skersiniai, ilginiai, sijos, grindų sijos ir kt.), kurie statybose dažniausiai naudojami kaip atraminės ar laikančios konstrukcijos. Priklausomai nuo naudojimo pobūdžio ir poreikio tikslumui ar paviršiaus lygumui šie medienos gaminiai gali būti džiovinti, obliuoti bei kalibruoti. Prastai vėdinamose konstrukcijose nedžiovintas medis gali pradėt pelyti, todėl mes visuomet rekomenduojame medieną džiovinti. Būtina pažymėti, kad džiovinta statybinė kalibruota mediena yra stipresnė.

Netinkamai paruoštas medis bėgant laikui deformuosis ir sukels papildomų rūpesčių, kuriuos ištaisyti bus brangiau nei iš karto pasirūpinti kokybiška statybine mediena, kuri gali būti panaudota statant daugelį statinių.

Mediena - statybinė, kalibruota, obliuota, profiliuota.

Obliuota - kalibruota mediena

Obliuota mediena

Mediena - eglė, pušis. Drėgmė - iki 18 %. Kokybė - AB, C24.

Storis, mmPlotis, mmIlgis, mmMedienos
rūšis
KokybėKaina, Eur su PVM už 1m'
28453600 / 3900 / 4200Pušis AB0,90
45454300 / 4800EglėAB1,40
45703000 / 5100EglėC242,00
45953000 / 4800EglėC242,80
451453300 / 5400 / 6000EglėC244,00
451954800EglėC245,50

Obliuota, kalibruota mediena

kalibruota mediena
Ne standartiniai džiovintos, pjautinės
ar obliuotos medienos gaminiai.

Mediena profiliuota - sienojus

profiliuota mediena
Gaminys užsakomas.
Reikalinga sutartis pastoviam tiekimui.
Standartiniai matmenys, mm:
28 * 120(110)/145(135) * 3000-6000
34 * 145(130) * 3000-6000

Sienojus su dvigubu špuntu

sienojai
Gaminys užsakomas.
Reikalinga sutartis pastoviam tiekimui.
Standartiniai matmenys, mm:
44 * 145(135) * 3000-6000

Šiaurinė mediena - eglė, pušis, maumedis.

Medis yra tūkstančius metų žmogui tarnavęs augalas. Tai viena labiausiai žmogaus mėgiamų ir patikimiausių medžiagų. Medienos gaminiai pasižymi mechaniniu tvirtumu, lengvumu, mažu šiluminiu laidumu, dekoratyvumu. Taigi, medis vis dar yra nepakeičiama, santykinai nebrangi bei tinkama namų aplinkai medžiaga.

Šiuolaikinėje statyboje medis gali sudaryti iki 90% visų statiniui sunaudojamų medžiagų kiekio. Plačiausiai naudojama dvigubo pjovimo ar kalibruota, obliuota, profiliuota mediena. Iš vientisos medienos gaminami ir didesnio apdirbimo reikalaujantys elementai. Tai mediena apdailai - vidaus dailylentės, lauko dailylentės, grindinės ar terasų lentos.

Lietuvoje populiariausia yra eglės ir pušies mediena. Eglės mediena - lengvesnė ir atsparesnė linkimui. Šias savybes suteikia unikali eglės sandara:  nėra balanos, mažai įaugusios šakos, stiprus rišamasis plaušo sluoksnis. Pušies mediena - sunkesnė ir mažiau atspari linkimui. Savo sandaroje ši mediena turi dideles šakas ir balaną, kuri veikiama oro greičiau pūna. Labiausiai apibendrinanti medienos savybė yra jos tankis, kurį įtakoja medžio metinių rievių plotis. Visuomet geresnė yra siauresnių rievių, šaltesnio klimato zonos rajonuose augusi mediena.

Medienos ruošinius UAB „SOLVAT“ importuoja iš šiaurinių žemyno regionų. Šaltas žemyninis klimatas su vyraujančiu šiaurinių krypčių vėju sukuria ypatingas gamtines sąlygas miškų masyvo vystymuisi šiuose regionuose. Ši kokybiška šiaurinė mediena, pasižyminti ypač geromis fizinėmis - mechaninėmis savybėmis, tinka ir baldų gamyboje.

Medinių namų statyboje vis plačiau naudojama medžiaga yra klijuotas tąšas. Toks gaminys nesideformuoja, beveik netrūkinėja. Klijuota mediena gali būti naudojama visų medinio namo konstrukcijos elementų gamybai. Tai viena iš moderniausių statybinių medžiagų, pasižyminti visa eile privalumų:

- tokios konstrukcijos yra atsparios drėgmei ir chemiškai agresyviai aplinkai;

- išsisklaidant medienos vidinius įtempimus bei defektus klijuotų elementų tūryje, konstrukcijos įgyja geresnes stiprumo ir deformavimosi savybes, lyginant su vienalyte mediena;

- klijuojant medieną galima pagaminti didelių matmenų elementus bei išgauti konstrukcijų formas, reikalingas įvairiems architektūriniams reikalavimams;

- atrenkant tinkamus ruošinius, išpjaunant šakas ir pašalinant kitus galimus defektus, pasiekiama aukšta paviršiaus kokybė bei geometrinių parametrų stabilumas.